Historia firmy

Historia firmy Norica i jej początki to odległe czasy, bo założona została w 1917 roku. Jest to tym bardziej imponujące, gdyż przez te wszystkie lata firma cieszy się niezmienną kondycją i stabilną pozycją na rynku. Należy pamiętać, że wartości, którymi kieruje się firma są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Hiszpańskie wiatrówki Norica produkowane są od zawsze w Eibar i tam też należy szukać początków kolebki przemysłu zbrojeniowego w Hiszpanii. Pierwsze zarejestrowane wzmianki o wytwarzaniu broni w tym rejonie pochodzą z 1482 roku. W znanym dokumencie z tamtych czasów jest opisane jak to 80 par wołów transportuje armaty z miast Eibar do ujścia rzeki Deby. Jest to o tyle istotne, iż już w tamtych czasach produkcja broni wyprzedzała technologicznie swoją epokę. Na początku XX wieku Eibar miał 1149 rusznikarzy.

Tylko najlepsze marki są w stanie przetrwać tak długo, aby świętować swoje 100-lecie. Marka Norica nie tak dawno, bo w 2017 właśnie taką rocznicę świętowała. Norica została założona w 1917 roku w mieście Eibar – to taka hiszpańska prestiżowa kolebka przemysłu zbrojeniowego – jako producent wiatrówek. Od samego początku wiatrówki Norica to kwintesencja stylu, elegancji i przemyślanego projektu. Przez te 100 lat marka Norica zdobyła uznanie na całym świecie wśród zawodowców jak i amatorów strzelectwa. W swoim dorobku ma wiele prestiżowych nagród w kategorii producentów wiatrówek. Właśnie przez niezmienność jakości i polityki firmy wiatrówki Norica ciągle istnieją na półkach sklepowych najlepszych dostawców. Wysoka jakość i wydajność towarzyszą firmie Norica przez kolejne lata produkcji. 

Wiatrówki Norica to szeroki zakres karabinków pneumatycznych wyprodukowanych w Hiszpanii. Począwszy od wiatrówek dla dzieci, czyli Shooter, 56 lub Thor. Dla młodzieży i kobiet, czyli użytkowników, którzy mają trochę więcej siły polecane są takie modele jak Verteks, Spider GRS. Dla wymagających Norica proponuje Marvic 2.0 lub Dream Hunter. Wiatrówki Norica to także ciekawe stylizacje – nie tylko kolby z drewna bukowego czy polimeru, to także kolby w ciekawych i niespotykanych kolorach jak, np. Thor GRS w kolorze niebieskim lub Thor GRS Supreme gdzie kolba jest z drewna bukowego barwionego na zielono. Norica stosuje też ciekawe kamuflaże m. in. bardzo dobrze znany amerykański UCP lub RealTree Camo. Phantom GRS charakteryzuje się barwieniem kolby na czarno i naniesionymi czaszkami co pokazuje, że Norica jest odważna. Przy nowoczesnych liniach łoża warto wspomnieć o modelu Dead Eye GRS, który jest doskonałym rozwiązaniem dla fanów nowoczesnej broni i designem przypomina wojskowy karabin wyborowy.

Bez dwóch zdań Norica to produkty dla wszystkich. Zarówno początkujących, ale jak i zaawansowanych, dla młodych i starszych, dla fanów klasyki i nowoczesności. Jednak Norica to też szereg rozwiązań i innowacji autorskich. Systemy takie jak GRS czy SilentShot pozwalają na osiągnięcie bardzo dużej celności i prędkości początkowych, natomiast metalowe zamki czy światłowodowe przyrządy celownicze zapewniają wiele strzałów i mnóstwo dobrej zabawy przez wiele lat.