Jak prawidłowo załadować wiatrówkę Norica

Jak załadować wiatrówkę, tak aby oddać z niej strzał i nie ranić siebie ani nikogo w okolicy. Strzelać z karabinka pneumatycznego mogą wyłącznie osoby, które znają zagrożenia wynikające z niewłaściwego użytkowania go. Nie zmienia to faktu, że podczas ładowania pocisku należy być bardzo ostrożnym i skupionym nad wykonywaną czynnością. Pomijając zasady bezpieczeństwa, istotną kwestią jest właściwe użytkowanie, aby uniknąć uszkodzenia lufy, sprężyny czy innego elementu.

Jak załadować wiatrówkę sprężynową

Klasyczna wiatrówka sprężynowa taką, jaką znają wszyscy mają to do siebie, że ich sprężyny są wykonane ze stali. Musi ona być bardzo mocna i wytrzymała, aby nie ulegała odkształceniom z biegiem czasu. Mało tego! Wiatrówka sprężynowa Marvic 2.0 Luxe posiada już fabrycznie zamontowaną sprężynę z niemieckiej stali sprężynowej. Jest on gwarancją, że wiatrówka będzie miotać śrucinami z odpowiednią prędkością latami. Co robić, ażeby załadować łamaną wiatrówkę z tradycyjną sprężyną? Trzeba ją przełamać i naciągnąć aż do oporu lub usłyszenia kliknięcia. Zwykła sprężyna ma to do siebie, że trzeba sporo siły, aby tę czynność wykonać.

Jak załadować wiatrówkę gazową GRS

Wiatrówka gazowa, która posiada sprężynę gazową GRS ładuje się śrutem dużo łatwiej wspomniane wcześniej modele. Głównymi zaletami takiego rozwiązania są:

  • przestało występować zanikanie sprężystości i zużycie materiału
  • żywotność układu pneumatycznego jest lepsza niż w przypadku każdej sprężyny

Naciągając Norica Spider GRS można odczuć, że system naciągania sprężyny gazowej stawia dużo mniejszy opór i nie potrzeba dużej siły. Po naciągnięciu systemu pneumatycznego śrucinę należy umieścić w lufie i energicznie zamknąć lufę. Przy każdorazowym umieszczaniu śruciny w gnieździe koniecznym jest, aby zwrócić uwagę na jej kształt, a jak i również czy nie jest ona odkształcona.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii