Kod EAN: 8414462126147

wiatrówka Norica Omnia ZRS 4,5 mm

wysyłka do 24 godzin
1 779,00 
Udostępnij

wiatrówka Norica Omnia ZRS 4,5 mm

Wiatrówka Karabin Norica Omnia ZRS (111.30.014) to celna wiatrówka sprężynowa ze specjalnym systemem ZRS. Sprężyna gazowa Gas Ram System (GRS) napędza śrut diabolo w kalibrze 4,5 mm. To nowoczesny model, w którym zastosowano system redukcji odrzutu ZRS, który ogranicza odrzut do zera! Ta wiatrówka sprężynowa jest konkurencją dla karabinka PCP.


Norica Omnia ZRS, to celny strzał za każdym razem

Wygodne polimerowe łoże jest wykonane z największą starannością, aby strzelanie z niej było rozkoszą dla każdego. To produkt gdzie postawiono na niezawodność i przyjemność z korzystania oraz najwyższą celność, która przewyższa wiatrówki PCP. Opatentowany system niwelujący odrzut ZRS jest kluczem do sukcesu. Projekt tego modelu ma jeszcze dwie zalety. Pierwsza z nich to, że jest dostosowany do obsługi przez prawo- lub leworęcznych. Niezależnie od predyspozycji strzelca, na łożu znajdują się antypoślizgowe karbowania, a chwyt jest specjalnie wyprofilowany, zgodnie z anatomią dłoni. Druga zaleta to regulowana wysokość baki policzkowej, aby ułatwić przymierzanie się do strzału.

Wiatrówka sprężynowa Omnia ZRS i jej zalety

Gwintowana lufa o długości 484 mm zakończona jest imitacją tłumika. Jest ona ukształtowana tak, aby ułatwić chwyt i przełamanie lufy. Na końcu przymocowana została na stałe muszka. Otwarte przyrządy celownicze wykonane są w technologii Tru-Glo, a muszka dodatkowo osłonięta jest metalowym kapturem. Zapobiega to przypadkowemu uszkodzeniu światłowodu. Szczerbinka jest regulowana w pionie i poziomie. Na stalowym grzbiecie umieszczono szynę montażową w standardzie 11 mm, przez co można tam zamontować dowolnie wybraną przez siebie lunetę celowniczą.

Najmocniejsza wiatrówka bez pozwolenia

Wiatrówka Norica Omnia ZRS miota śrutami ołowianymi kalibru 4,5 mm typu diabolo z prędkością do 250 m/s, przez co pocisk posiada energię ok. 16 J i jest to najmocniejsza wiatrówka dostępna bez pozwolenia. Sam pocisk miotany z taką prędkością trafi cel oddalony o 50 metrów. Żeby naładować wiatrówkę należy ją tradycyjnie przełamać i umieścić jeden pocisk w lufie. Po zamknięciu całości oddanie strzału będzie możliwe wyłącznie po zwolnieniu automatycznego bezpiecznika.

Wersja sprzedawana bez lunety

Zastosowane technologie w Omnia ZRS:

Zero Recoil System - Rewolucyjna technologia w łamanych wiatrówkach, polegająca na eliminacji odrzutu w momencie strzelania, dając strzelcowi maksymalną precyzję. Technika ZRS (Zero Recoil System) zapewnia maksymalną moc bez odrzutu.

Zalety systemu ZRS:

 • Płynny strzał jak w wiatrówce PCP
 • Maksymalna celność poprzez wyeliminowanie odrzutu
 • Pełna ochrona przyrządów celowniczych i innych elementów
 • Łatwy demontaż i montaż bez użycia specjalnych narzędzi
 • Bezobsługowy mechanizm
 • Używaj identycznie jak każdy łamany karabinek
 • Nie ma potrzeby stosowania pompki wysokociśnieniowej ani butli pod ciśnieniem

Gas Ram System - Dzięki pracy wykonanej w dziale badań i rozwoju Norica udało się zintegrować system pneumatyczny GRS (Gas Ram System) zastępujący sprężynę, co znacznie poprawiło nasze produkty.

Zalety innowacyjnego systemu GRS:

 • Mniej wibracji: brak wibracji sprężyny spowodowanych przez drgania wytwarzane przez sprężynę w celu rozluźnienia się po wystrzeleniu.
 • Lepsze obciążenie: brak sprężyny, ładuje się bardziej równomiernie.
 • Zwiększona dokładność: Zniknęły wibracje spowodowane przez sprężynę, pozwala to na większą dokładność strzelania.
 • Stałe mocne uderzenie: Zanikanie sprężystości i zużycie materiału przestało występować, uzyskiwane jest stałe uderzenie mocy.
 • Dłuższa żywotność: żywotność układu pneumatycznego jest lepsza niż w przypadku każdej sprężyny.

Recoil Absortion System - Zaprojektowany przez zespół inżynierów Norica, system wspomagany przez elastomerową końcówkę, który redukuje trwale uderzenie i odrzut wiatrówki o 40%, zapewniając płynniejszy cykl wystrzału, zwiększając prędkość początkową śruciny i poprawiając dokładność wiatrówki. Ten system używany jest w wiatrówkach przeznaczonych do strzelania precyzyjnego

Norica Adjustable Trigger System - to system, który umożliwia regulację długości pierwszej i drugiej fazy, a także siłę nacisku na język spustowy. Takie rozwiązanie pozwala dostosować go do indywidualnych potrzeb strzelca eliminując tym samym szarpnięcia przy strzale. Uzyskaj pełną kontrolę nad swoim strzałem!

Solid Steel Breech Pro - W Norica tworzymy nasze produkty, aby przetrwały i zadowalały naszych cennych klientów jak najdłużej. Dlatego w ich konstrukcji używamy najlepszej dostępnej stali do produkcji zamków naszych wiatrówek. W wybranych modelach GRS pojawiło się nowatorskie przeprojektowanie zamka, które znacznie zmniejsza wysiłek podczas napinania.

Fiber Optics Open Sights - Jasne przewody światłowodowe w przyrządach celowniczych gwarantują szybkie namierzenia celu w każdych warunkach oświetleniowych. Przednie celowniki (muszki) są często uderzane i łamane, dlatego używamy stali do produkcji przednich ich osłon, zapewniając lepszą ochronę niż plastikowe.

Automatic Safety - Karabinek pneumatyczny Norica jest wyposażony w automatyczny system bezpieczeństwa. Za każdym razem, gdy wiatrówka zostanie załadowana, włączany jest bezpiecznik. Zwolnij go, popychając zaczep lub dźwignię wygodnie umieszczoną przed spustem.

Cechy wiatrówki Omnia ZRS:

 • Zminimalizowany do zera odrzut
 • Dla prawo- i leworęcznych
 • Łoże z trwałego polimeru
 • Antypoślizgowa stopka z gumy 
 • System ułatwiający przełamanie lufy i przeładowanie
 • Automatyczny bezpiecznik 
 • Celowniki światłowodowe
 • Szyna montażowa 11 mm
 • Regulowany mechanizm spustowy

Sklep NORICA.PL jest OFICJALNYM DYSTRYBUTOREM marki Norica w Polsce i wiatrówka jest dostosowana do norm prawnych w Polsce, a jej energia to mniej niż 17 J i może być kupiona bez pozwolenia na broń.

 

zezwolenie nie jest wymagane
grupa użytkowników zaawansowani
gwarancja (m-cy) 12
kaliber (mm) 4,5
prędkość (m/s) 250
energia pocisku (J) 16
rodzaj śrutu diabolo
rodzaj lufy gwintowana
długość lufy (mm) 484
długość całkowita (mm) 1195
rodzaj zasilania sprężyna gazowa GRS
rodzaj naciągu sprężyny klasyczny / łamana lufa
przyrządy celownicze muszka i szczerbinka regulowana tru-glo
szyna montażowa (mm) 11
szyna akcesoryjna (mm) nie
materiał wykonania łoża polimer
kolor wykończenia czarny
bezpiecznik automatyczny
system spustowy regulowany NATS
celność profesjonalna
zasięg celnego strzału (m) 50
tryb strzelania jednostrzałowy
odrzut brak
rodzaj kolby z baką regulowaną

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

 2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia

 3. (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną na adres sklep@norica.pl). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy (pobierz wzór), co znacznie przyśpieszy cały proces.

 4. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 5. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie. W każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

 6. Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

 7. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 8. Proszę odesłać rzecz niezwłocznie na adres: Saxo Group sp. z o.o. sp. k., ul. Pszczyńska 202A, 44-100 Gliwice, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

 9. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

 10. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 11. Prosimy także o przesłanie wraz z towarem dowodu zakupu (faktura lub paragon), co usprawni procedurę zwrotu.


REKLAMACJE ZWIĄZANE Z ZAMÓWIENIAMI

 1. Sklep jako sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego, z tytułu rękojmi za wady w zakresie określonym w Kodeksie Cywilnym, w szczególności w art. 556 oraz art. 556[1]-556[3] Kodeksu Cywilnego.

 2. Reklamacje, wynikające z naruszenia praw Klienta gwarantowanych prawnie lub na podstawie niniejszego Regulaminu należy kierować na adres sklep@norica.pl.

 3. Sklep zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.

 4. Sklep nie jest producentem towarów. Producent ponosi odpowiedzialność z tytułu gwarancji sprzedanego Towaru na warunkach oraz przez okres wskazany w karcie gwarancyjnej. Jeśli dokument gwarancyjny przewiduje taką możliwość, Klient może zgłaszać swoje roszczenia w ramach gwarancji bezpośrednio w autoryzowanym serwisie, którego adres znajduje się w karcie gwarancyjnej.

 5. Prezentowane produkty to wyselekcjonowany sprzęt sprawdzonych producentów, którzy je starannie projektują i produkują. Towar jest testowany na różne sposoby. Producent gwarantuje skuteczne działanie i niezawodność w swojej klasie lub zgodnie z uzyskanymi certyfikatami. Jednak jeśli produkt będzie źle dopasowany nie wyklucza możliwości uszkodzeń ciała. Przed użyciem konieczne jest dopasowanie produktu do sytuacji i indywidualnych predyspozycji posiadacza. Właściwości ochronne i konstrukcyjne mogą ulec zmianie poprzez niewłaściwe użytkowanie lub złą konserwację produktu. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za uszczerbki zdrowia wynikające ze złego dopasowania i użytkowania produktu.

 6. Prosimy o zwracanie produktów na adres: Saxo Group sp. z o.o. sp. k.,  ul. Pszczyńska 202A, 44-100 Gliwice, można skorzystać z formularza (pobierz wzór).


REKLAMACJE ZWIĄZANE ZE ŚWIADCZENIEM USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

 1. Sklep podejmuje działania w celu zapewnienia w pełni poprawnego działania Sklepu, w takim zakresie, jaki wynika z aktualnej wiedzy technicznej i zobowiązuje się usunąć w rozsądnym terminie wszelkie nieprawidłowości zgłoszone przez Klientów.

 2. Klient zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić Sklep o wszelkich nieprawidłowościach lub przerwach w funkcjonowaniu serwisu Sklepu Internetowego.

 3. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem Sklepu Klient może zgłaszać pisemnie na adres: Saxo Group sp. z o.o. sp. k., ul. Pszczyńska 202A, 44-100 Gliwice, mailowo pod adresem sklep@norica.pl lub przy użyciu formularza kontaktowego.

 4. W reklamacji Klient powinien podać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji, rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości związanej z funkcjonowaniem Sklepu.

 5. Sklep zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.

Realizacja i wysyłka zamówień odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS. Każda przesyłka jest ubezpieczona.

Koszty dostawy:

 • odbiór osobisty w salonie firmowym: 0 pln
 • paczkomat InPost: 12 pln
 • kurier GLS: 15 pln
 • kurier GLS pobranie: 25 pln
 • wysyłka zagraniczna jest NIEMOŻLIWA

 

Aż 95% przesyłek w obszarze Polski trafia do klientów następnego dnia po przekazaniu zamówienia kurierowi. Ze względów na satysfakcję naszych klientów nie wysyłamy przesyłek Pocztą Polską.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Parę słow o Omni..
Zakupiłem Omnię w zestawie z celownikiem AirKing, i wrzucam tą samą opinię do karabinka i do lunety bo uważam że to zasługa zestawu. Sam karabinek przyjechał na sucho - koniecznie zróbcie przegląd początkowy, smarowanie, dokręcanie śrub blokujących śruby ślizgów ZRS(!), do blokad ślizgów polecam użyć kleju do gwintów którego niema fabrycznie. Dobry smar do ślizgów (metal-plastik) i będzie ok.
Po zerowaniu i przystrzelaniu wyniki mówią same za siebie (link do zdjęcia):
https://i bb.co/fMp25vb
Parame try otoczenia wypisane na jednym z celów (wiatr prędkość, kierunek, temperatura, ciśnienie i wilgotność - tak, wiem że większość nie ma wpływu na takiej odległości ale chciałem być obiektywny). Na 100m skupienie w wietrzny dzień ok. 2 MOA - Jak na te warunki i kaliber jest nawet bardzo dobrze.
Kolba wymaga przyzwyczajenia - jest bardzo fikuśna i na początku bardzo ciężko się złożyć do strzału, zwłaszcza leżąc. Minus za brak szyny lub raczej szyn bocznych do montażu porządnego bipoida - uniwersale na lufę w tym ten z Norica się nie nadają.
Jak kupicie ten karabinek w zestawie z lunetą 3-9x42 airking (najwyższy model Norica z podświetlaniem) to nie zmieści Wam się do największego dostępnego pokrowca na tej stronie (polecam walizkę 130x35x12 Megaline, chociaż wersję z zamkiem ciężko kupić, bez zamka od ręki).

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, ale odejmuję gwiazdkę za brak szyn np. picatinny po bokach oraz oczywiście za tą kolbę która poza wyglądem jest dziełem szatana
Pokazuje 1-1 z 1 opinii
Produkty powiązane

Oceny i recenzje produktu mogą być dodane wyłącznie przez osoby zalogowane. 

Po moderacji publikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Odrzucamy wyłącznie te, które wprowadzają w błąd, np. kilka negatywnych opinii jednego produktu dodane przez tego samego użytkownika, zawierają treści reklamowe, zostały napisane za wynagrodzenie, zawierają linki do zewnętrznych stron internetowych; naruszają dobra osobiste lub zasady współżycia społecznego, są obraźliwe lub wzywają do stosowania przemocy, lub nienawiści, zawierają dane osobowe lub inne dane poufne, nie dotyczą produktu. Komentarze dodane przed 01.01.2023 nie podlegały moderacji. Ocena podawana w gwiazdkach (0-5) jest średnią wszystkich ocen.