Kod EAN: 8414462124037

wiatrówka PCP Norica Dark Bull BP 5,5 mm

wysyłka do 24 godzin
4 399,00 
Udostępnij

wiatrówka PCP Norica Dark Bull BP 5,5 mm

Norica Dark Bull BP (111.27.101) to produkt najwyższej klasy, który jest doceniany wśród strzelców w Europie, a może i dalej. Model ten to pierwsza konstrukcja wiatrówki z zasilaniem PCP. O wysokim standardzie karabinka świadczą zastosowane technologie oraz materiały. Wiatrówka została starannie wykonana w fabryce w mieście Eibar przez najlepszych fachowców, aby cieszyć wynikami i powtarzalnością strzałów. Przemyślane rozwiązania powodują, że ten produkt posiada odpowiednie cechy, które niezbędne są na zawodach strzeleckich.

Co to jest wiatrówka PCP?

Wiatrówka PCP (Pre-Charged Pneumatic) to rodzaj wiatrówki, która wykorzystuje sprężone powietrze do wypchnięcia śrutu z lufy. W przeciwieństwie do wiatrówek łamanych, wiatrówka PCP jest zasilana za pomocą zbiornika wypełnionego sprężonym powietrzem. Zbiornik ten jest zazwyczaj umieszczony pod lufą wiatrówki. Zasilanie sprężonym powietrzem zapewnia większą moc i dokładność strzałów w porównaniu do innych rodzajów wiatrówek. Wiatrówki PCP są popularne wśród strzelców sportowych, myśliwych i entuzjastów strzelectwa, ponieważ oferują wysoką precyzję, celność i regulowaną moc strzału, co pozwala na dostosowanie energii strzału do indywidualnych preferencji użytkownika.

Co oferuje wiatrówka PCP Norica Dark Bull BP?

Wiatrówka PCP Norica Dark Bull BP to przede wszystkim nowoczesna konstrukcja kolby typu BullpupDrewniane łoże dostosowane jest budową tak, aby każdy element był idealnie wpasowany, a strzelec czuł się pewnie. Wykonane zostało ono z przyjemnego w dotyku drewna bukowego. Chwyt pistoletowy jest profilowany tak, aby broń pewnie leżała w dłoni strzelca. Na samym końcu profilowanej kolby znajduje się gumowana stopka. Po obu stronach łoża wiatrówki są mocowania na pas nośny.

Na wiatrówce nie ma przyrządów celowniczych, ale umieszczono długą na 210 mm szynę montażową na lunetę w standardzie R.I.S.  Tuż za nią umiejscowiona jest poziomica, która upewnia strzelca o prawidłowej postawie. Dla zwiększenia komfortu strzelania spust jest regulowany, a przed nim umieszczono przełącznik manualnego bezpiecznika.

Lufa Lothar Walther gwarancją celności

Stalowa gwintowana lufa Lothar Walther o długości 450 mm to lufa typu premium używana przez najlepszych konstruktorów wiatrówek. Lufa jest częściowo osłonięta i zwiększa funkcje tłumienia, aby Dark Bull był imponująco cichy. Na końcu lufy, pod osłoną, znajduje się gwint, na który można nakręcić tłumik dźwięku (sprzedawany osobno). 

Wiatrówki PCP Norica i ich moc oraz osiągi

Wiatrówki PCP Norica charakteryzują się tym, że posiadają one energię kinetyczną pocisku ok. 17 J, co w przypadku tej wiatrówki w kalibrze 5,5 mm przekłada się na 165 m/s prędkości początkowej (używając śrutu ołowianego o wadze 1,17 g). Bez względu czy używana jest wkładka jednostrzałowa, czy magazynek mieszczący 10 śrucin, każdy strzał jest oddawany z taką samą prędkością i energią. Należy tutaj wspomnieć, że jest to zasługa zastosowanego regulatora ciśnienia w kartuszu.

Zbiornik i regulacja wiatrówki PCP Dark Bull BP

Wiatrówka PCP Dark Bull BP posiada stalowy kartusz o pojemności 340 cm³ na sprężone powietrze. Z tyłu wiatrówki znajduje się pokrętło, które pozwala na regulację energii pocisku do maksymalnie 17 J. Dzięki zastosowaniu regulatora ciśnienia powietrza, karabin pneumatyczny Norica PCP osiąga optymalną efektywność strzałów, zarówno podczas dynamicznego strzelania, jak i do celu. Korzyścią wynikającą z tego jest utrzymanie stałej prędkości strzału, co przekłada się na większą precyzję wiatrówki PCP. Dodatkowo regulator pozwala osiągnąć lepszą powtarzalność strzałów oraz większą niezależność od zbiornika z powietrzem. Minimalne ciśnienie, przy którym pracuje regulator ciśnienia to 135 Bar (1,959 PSI), a maksymalne ciśnienie napełniania butli wynosi 250 Bar (3,620 PSI). Użytkownik może łatwo monitorować ciśnienie, sprawdzając manometr oznaczony kolorami WIKA.

Tuning wiatrówki PCP i zwiększenie mocy

Wszystkie oferowane przez nas wiatrówki PCP Norica są możliwe do kupienia bez pozwolenia na broń, a to ze względu na ich energię kinetyczną. Są one dostosowane do Polskich przepisów i mają one mniej niż 17J. Możliwy jest tuning wiatrówki i zwiększenie jej mocy. Zabieg ten jest możliwy po zakupieniu i wymianie sprężyny. Instalując Maximum Power Spring, można uzyskać odpowiednio dla każdego kalibru:

 • 4,5 mm - 30 J
 • 5,5 mm - 45 J
 • 6,35 mm - 60 J

Uwaga: Nie oferujemy wiatrówek bez limitu energii. Powyższe dane są dostarczone przez producenta i umieszczono je poglądowo. Wymiana seryjnej sprężyny na Maximum Power Spring to opcja wyłącznie dla osób posiadających zezwolenie na posiadanie broni. Klient dokonuje wymiany elementów we własnym zakresie.

Wersja sprzedawana bez lunety

Zastosowane technologie w Dark Bull BP

Lufa Lothar Walther - To rodzaj lufy stosowanej w różnego rodzaju broni palnej i wiatrówkach. Lothar Walther jest niemieckim producentem luf precyzyjnych, który od dziesięcioleci cieszy się uznaniem wśród strzelców i producentów broni na całym świecie. Lufy Lothar Walther są często stosowane w broni sportowej, takiej jak karabinki pneumatyczne, karabinki snajperskie, pistolety sportowe i broń myśliwska. Charakterystyczną cechą luf Lothar Walther jest dokładność strzałów, stabilność trajektorii i doskonała równomierność prędkości wylotowej. Dzięki temu strzelcy mogą osiągać wysoką celność i powtarzalność strzałów. Lufy Lothar Walther są również znane z niskiej ilości zanieczyszczeń wewnętrznych, co przekłada się na łatwość czyszczenia i utrzymania lufy w dobrej kondycji.

Regulator PCP - Urządzenie, które kontroluje i utrzymuje stałe ciśnienie powietrza wewnątrz zbiornika wiatrówki. Stałe ciśnienie powietrza oznacza, że każdy strzał będzie miał podobną prędkość wylotową, co przekłada się na powtarzalność i celność. Ponadto regulator pozwala na lepszą kontrolę nad energią strzału, co jest szczególnie przydatne przy strzelaniu na różne odległości. Stosowany regulator ciśnienia powietrza sprawia, że karabin pneumatyczny Norica PCP ma optymalną wydajność strzelania, zarówno podczas strzelania dynamicznego, jak i do celu. Wśród korzyści wymienia się stałą prędkość strzału, co przekłada się na większą precyzję wiatrówki PCP, osiąganie lepszej powtarzalności i większą niezależność względem zbiornika z powietrzem.

Manometr WIKA - Marka i producent wysokiej jakości manometrów, czyli przyrządów służących do pomiaru ciśnienia. WIKA jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów manometrów na świecie. Manometry WIKA charakteryzują się solidną konstrukcją i wysoką jakością wykonania. Są one kalibrowane i testowane, aby zapewnić dokładne i niezawodne pomiary. WIKA posiada również certyfikaty jakości, takie jak ISO 9001, co dodatkowo potwierdza wysoką jakość ich produktów.

Cechy wiatrówki PCP Norica Dark Bull BP

 • Lufa Lothara Walthera z dławikiem
 • Osłonięta lufa z adapterem gwintu 1/2 UNF dla dodatkowego tłumika
 • Wyjątkowo niski poziom hałasu (<65 Db)
 • Spust: 2-stopniowy regulowany (200-400 gramów)
 • Ręczne zabezpieczenie
 • Działający rygiel zamka bocznego
 • 210 mm szyna Picatinny do optyki
 • Wbudowany kolorowy manometr WIKA
 • Wykonany z drewna bukowego

Sklep NORICA.PL jest OFICJALNYM DYSTRYBUTOREM marki Norica w Polsce i wiatrówka jest dostosowana do norm prawnych w Polsce, a jej energia to mniej niż 17 J i może być kupiona bez pozwolenia na broń.

zezwolenie nie jest wymagane
grupa użytkowników zaawansowani
gwarancja (m-cy) 12
kaliber (mm) 5,5
energia pocisku (J) 16
rodzaj śrutu diabolo
rodzaj lufy gwintowana
długość lufy (mm) 450
długość całkowita (mm) 730
rodzaj zasilania pcp
przyrządy celownicze brak
szyna montażowa (mm) 22
szyna akcesoryjna (mm) nie
materiał wykonania łoża drewno bukowe
kolor wykończenia brązowy
kolor dodatków czarny
bezpiecznik manualny
system spustowy regulowany
celność profesjonalna
zasięg celnego strzału (m) 40
tryb strzelania wielostrzałowy
pojemność magazynka (szt) 10
odrzut brak
rodzaj kolby z baką profilowaną
w zestawie magazynek, o-ringi, wkładka wielostrzałowa, wtyk do ładowania

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

 2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia

 3. (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną na adres sklep@norica.pl). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy (pobierz wzór), co znacznie przyśpieszy cały proces.

 4. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 5. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie. W każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

 6. Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

 7. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 8. Proszę odesłać rzecz niezwłocznie na adres: Saxo Group sp. z o.o. sp. k., ul. Pszczyńska 202A, 44-100 Gliwice, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

 9. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

 10. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 11. Prosimy także o przesłanie wraz z towarem dowodu zakupu (faktura lub paragon), co usprawni procedurę zwrotu.


REKLAMACJE ZWIĄZANE Z ZAMÓWIENIAMI

 1. Sklep jako sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego, z tytułu rękojmi za wady w zakresie określonym w Kodeksie Cywilnym, w szczególności w art. 556 oraz art. 556[1]-556[3] Kodeksu Cywilnego.

 2. Reklamacje, wynikające z naruszenia praw Klienta gwarantowanych prawnie lub na podstawie niniejszego Regulaminu należy kierować na adres sklep@norica.pl.

 3. Sklep zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.

 4. Sklep nie jest producentem towarów. Producent ponosi odpowiedzialność z tytułu gwarancji sprzedanego Towaru na warunkach oraz przez okres wskazany w karcie gwarancyjnej. Jeśli dokument gwarancyjny przewiduje taką możliwość, Klient może zgłaszać swoje roszczenia w ramach gwarancji bezpośrednio w autoryzowanym serwisie, którego adres znajduje się w karcie gwarancyjnej.

 5. Prezentowane produkty to wyselekcjonowany sprzęt sprawdzonych producentów, którzy je starannie projektują i produkują. Towar jest testowany na różne sposoby. Producent gwarantuje skuteczne działanie i niezawodność w swojej klasie lub zgodnie z uzyskanymi certyfikatami. Jednak jeśli produkt będzie źle dopasowany nie wyklucza możliwości uszkodzeń ciała. Przed użyciem konieczne jest dopasowanie produktu do sytuacji i indywidualnych predyspozycji posiadacza. Właściwości ochronne i konstrukcyjne mogą ulec zmianie poprzez niewłaściwe użytkowanie lub złą konserwację produktu. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za uszczerbki zdrowia wynikające ze złego dopasowania i użytkowania produktu.

 6. Prosimy o zwracanie produktów na adres: Saxo Group sp. z o.o. sp. k.,  ul. Pszczyńska 202A, 44-100 Gliwice, można skorzystać z formularza (pobierz wzór).


REKLAMACJE ZWIĄZANE ZE ŚWIADCZENIEM USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

 1. Sklep podejmuje działania w celu zapewnienia w pełni poprawnego działania Sklepu, w takim zakresie, jaki wynika z aktualnej wiedzy technicznej i zobowiązuje się usunąć w rozsądnym terminie wszelkie nieprawidłowości zgłoszone przez Klientów.

 2. Klient zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić Sklep o wszelkich nieprawidłowościach lub przerwach w funkcjonowaniu serwisu Sklepu Internetowego.

 3. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem Sklepu Klient może zgłaszać pisemnie na adres: Saxo Group sp. z o.o. sp. k., ul. Pszczyńska 202A, 44-100 Gliwice, mailowo pod adresem sklep@norica.pl lub przy użyciu formularza kontaktowego.

 4. W reklamacji Klient powinien podać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji, rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości związanej z funkcjonowaniem Sklepu.

 5. Sklep zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.

Realizacja i wysyłka zamówień odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS. Każda przesyłka jest ubezpieczona.

Koszty dostawy:

 • odbiór osobisty w salonie firmowym: 0 pln
 • paczkomat InPost: 12 pln
 • kurier GLS: 15 pln
 • kurier GLS pobranie: 25 pln
 • wysyłka zagraniczna jest NIEMOŻLIWA

 

Aż 95% przesyłek w obszarze Polski trafia do klientów następnego dnia po przekazaniu zamówienia kurierowi. Ze względów na satysfakcję naszych klientów nie wysyłamy przesyłek Pocztą Polską.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Produkty powiązane

Oceny i recenzje produktu mogą być dodane wyłącznie przez osoby zalogowane. 

Po moderacji publikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Odrzucamy wyłącznie te, które wprowadzają w błąd, np. kilka negatywnych opinii jednego produktu dodane przez tego samego użytkownika, zawierają treści reklamowe, zostały napisane za wynagrodzenie, zawierają linki do zewnętrznych stron internetowych; naruszają dobra osobiste lub zasady współżycia społecznego, są obraźliwe lub wzywają do stosowania przemocy, lub nienawiści, zawierają dane osobowe lub inne dane poufne, nie dotyczą produktu. Komentarze dodane przed 01.01.2023 nie podlegały moderacji. Ocena podawana w gwiazdkach (0-5) jest średnią wszystkich ocen.